پارک ملی باندی پور در هند

هند کشور رنگ ها و فرهنگ ها که همه آن را با جاذبه هایی مثل تاج محل می شناسند به غیر از بناهای تاریخی خیره کننده، حیات وحش و پارک های ملی زیادی را هم در خود جای داده که آن را تبدیل به یکی از مقاصد پرطرفدار طبیعت دوستان کرده است. پارک ملی باندی پور یکی از پارک های ملی این کشور است که  زمانی جنگل شخصی ماهاراجا پادشاه شهر میسور برای شکار بود و شاید در آن زمان هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که یک همچین جنگل شخصی ای روزی تبدیل به یکی از بهترین پارک های ملی هند شود. در اینجا زیبایی طبیعی منحصربفردی را می بینید که حسابی روح طبیعت دوستتان را راضی می کند و به هر طرف که نگاه کنید طبیعتی زیبا در مقابل چشمانتان به نمایش در می آید.

پارک ملی باندی پور بهترین پارک ملی ایالت کارناتاکا در جنوب هند است و حیات وحش متنوع و درختانش آن را زبانزد طبیعت دوستان کرده است. اینجا با مساحت ۸۷۴ کیلومتر مربع  یکی از بهترین پارک های ملی هند است که هدف خود را روی حفاظت از گونه های در معرض خطر مثل ببر و فیل گذاشته و همچنین با حفاظت از درختانی مثل صندل، استفاده بیش از حد از چوب آن ها را محدود کرده است. پارک در ۸۰ کیلومتری شهر میسور در مسیر شهر کوچک اوتی قرار دارد و با آب و هوای گرم و ملایمش در طول سال که دمایی بین ۲۴ تا ۲۸ درجه سانتی گراد دارد مورد علاقه گردشگران برای تورهای حیات وحش است.

چگونه به باندی پور برویم؟

با هواپیما: نزدیک ترین فرودگاه به این پارک ملی در شهر بنگلور قرار دارد که در فاصله ۲۲۰ کیلومتری است.

با قطار: میسور نزدیک ترین ایستگاه راه آهن به این پارک را دارد و در فاصله ۸۰ کیلومتری قرار گرفته است.

از راه جاده: پارک درفاصله ۲۲۰ کیلومتری بنگلور، ۸۰ کیلومتری میسور و ۸۰ کیلومتری  اوتی قرار  دارد.

جاذبه های گردشگری نزدیک پارک

وایاناند (Wayanand): جالب توجه ترین منطقه نزدیک باندی پور که به شالیزارهای سرسبزش معروف است. اینجا در کنار مناطق محافظت شده طبیعی جاهای زیادی هم برای خرید محصولات تجاری دارد.

میسور (Mysore): دومین شهر بزرگ ایالت کارناتاکا با قصرهای بیشمارش پایتخت فرهنگی این ایالت به شمار می رود. اینجا جایی است که علاقمندان به معماری باید حتما از آن دیدن کنند. مهمترین جاذبه میسور قصر میسور است که بهترین زمان بازدید از آن در هنگام شب است وقتی که همه جای این قصر با چراغ ها و لامپ های نورانی روشن می شود.

اوتی (Ooty): پاتیتخت منطقه نیلگیریس پر از تپه های زیباست از همان جاهای خوش منظره که می شود تابستان ها و آخرهفته ها برای پیکنیک کردن به آنجا رفت.

کابینی (Kabini): رودخانه زیبای کابینی، این ناحیه را تبدیل به یکی از دلپذیرترین مقاصد اطراف پارک ملی کرده است. اینجا آنقدر سرسبز است که به آن جنگل کابینی می گویند و در آن انواعی از درختان همیشه سبز، برگریز و استوایی وجود دارد. کابینی بهترین جا برای کسانی است که عاشق گشت و گذار در طبیعت بکر هستند تا روحشان تازه شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر موزه نپیر در کرالا و مدارک ویزای دانشجویی هند و مرکز خرید اینفینیتی بمبئی با شماره های 02187170 و 02188505454 تماس بگیرید.

http://safareindia.com/