معبد آکشاردام دهلی نو، نمایشگاهی از فرهنگ ملی و مذهبی هندیان است. این معبد به دستور ماهاراج پراموخ ساخته شده است و 7000 معمار در ساخت آن مشارکت داشتند. اکثر گردشگران هند به این معبد می آیند.

در این معبد یک فواره زیبای موزیکال و باغ های وسیعی وجود دارند که مناظر بی نظیری برای گردشگران به وجود آورده است. ماده به کاررفته در این ساختمان سنگ است. حکاکی های مذهبی زیبایی بر روی سنگ بنای این معبد وجود دارد.

در سال 2005 و در یک مهمانی باشکوه با حضور 25000 نفر، این معبد به طور رسمی توسط دکتر عبدالکلام، رئیس جمهور وقت هند افتتاح شد. 

بنای اصلی این معبد 43 متر ارتفاع و 110 متر طول و 95 متر عرض دارد. گنبدهای کوچک و بزرگ و نیز مجسمه های مرتاض های هندی از دیدنی های این بناست. این معبد دو سالن اصلی دارد که محل نمایش فیلم هایی از تاریخ هند است.

فواره موزیکال زیبای این معبد بعدازظهرها فعال می شود و صحنه خارق العاده ای پدید  می آورد.

باغ های بزرگی در این معبد قرار دارند که مجسمه ها و چمنزارهای زیبایی در آن ها قرار دارد. رستوران گیاهی پرماتی از دیگر دیدنی های این معبد است که غذاهای سنتی هندی در آن سرو می شود. اگر هم علاقه ای به غذای گیاهی نداشته باشید، رستوران ها و فست فودهای بین المللی نیز در اطراف یافت می شوند.

ساعات کار این معبد از 8:30 صبح الی 18:30 بعدازظهر است و ورودی اصلی آن رایگان است. اما برای بازدید برخی دیدنی های آن، مانند فواره موزیکال باید هزینه آن را پرداخت کنید.