موزه نپیر در کرالا

ایالت کرالا در سواحل جنوب غربی هند قرار دارد و بیشتر از همه به کانال های آب و درختان نخل اطرافش معروف است. این ایالت با سواحل زیبا، حیات وحشی متنوع، هتل های درجه یک و مردمی مهمان نواز و مهربان یکی از محبوب ترین مقاصد هند برای گردشگری است. این فقط طبیعت زیبای این ایالت نیست که آن را پرطرفدار کرده بلکه در آن آثار تاریخی زیادی را هم می توانید پیدا کنید که یکی از آن ها موزه نپیر است.در این موزه مجموعه های نایابی از آثار تاریخی و باستان شناسی، مجسمه های برنزی، آثاری با تزئیانات باستانی، گاری های مذهبی و حکاکی هایی بر روی عاج فیل وجود دارد. با وارد شدن به داخل این موزه آثاری را می بینید که نمونه های آن فقط در کشوری مثل هند پیدا می شود.

مجموعه مجسمه های برنزی: یکی از مجموعه های این موزه مجموعه مجسمه های برنزی است، مجسمه سازی برنز هنری است که از دیرباز در کرالا مرسوم بوده و در ساخت آن ها از عقاید مردم الهام گرفته می شده است.

مجموعه حکاکی های عاج فیل: هنر حکاکی بر روی عاج فیل از زمان های بسیار قدیم در هند استفاده می شده است. از دیرباز مردم هند با ابزارهای ابتدایی مثل چاقو بر روی عاج های فیل کنده کاری می کردند و زیبایی و ظرافت هنر خودرا در مجسمه های زیبا به نمایش می گذاشتند.

مجموعه مجسمه های سنگی: سنگ ها به دلیل طبیعت و مقاومت از پرطرفدارترین مواد برای ساخت آثار هنری بوده اند در مجموعه مجسمه های سنگی موزه آثاری از قرن ۲ تا قرن ۱۸ را می بینید.

مجموعه سکه ها: سکه شناسی دانشی است که در مطالعه تاریخ نقش مهمی را بازی می کند. این سکه ها نه فقط نشان دهنده هنر و اقتصاد مردم زمان خودشان هستد بلکه درک تاریخ و سیاست ملت ها را هم نشان می دهند. در این موزه مجموعه های ارزشمندی از سکه های باستانی، قرون وسطایی و مدرن جنوب هند را می بینید که دیدن آن ها می تواند بسیار جالب توجه باشد. یکی از این سکه ها سکه «ساتاواهانا» است که از سال ۱۰۰ قبل از میلاد تا سال ۲۴۹ بعد از میلاد استفاده می شد. به غیر از سکه های هندی مجموعه ای از سکه های خارجی مثل سکه های رومی، هلندی، ایرانی، چینی و ترکی هم به نمایش در آمده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بلیط هواپیما تهران بمبئی با پرواز ایرعربیا و نمایشگاه صنعت آلومینیوم هند و سفر تصویری به هند با شماره های 02187170 و 02188505454 تماس بگیرید.

http://safareindia.com/