شهر گوا به علت مهمانی های ساحلی معروفش یک مقصد گردشگری محبوب در هند است. ساحل های وسیع آن گستره وسیعی از اماکن دیدنی را برای گردشگران فراهم کرده است، اما هیچ کدام از این سواحل از نظر آرامش و طبیعت زیبا به پای ساحل پالولم نمی رسند. فرهنگ سنتی، امکانات تفریحی مناسب و آرامش این ساحل، آن را بین سایر سواحل متمایز کرده است.

ساحل پالولم 1.5 کیلومتر وسعت دارد و با شن سفید پوشیده شده است. نخل های نارگیل و بامبوی ساحلی نیز در این ساحل یافت می شوند. انحنای ساحل نمای بی نظیری از تمام ساحل به شما می دهد. امواج دریای عرب نیز موقعیت مناسبی برای موج سواری فراهم می کند. 

ماهیگیران چالاک در سواحل آماده اند تا برای غذای دریایی مورد علاقه شما ماهی صید کنند. در رستوران های این منطقه نیز می توانید انواع و اقسام  خوراکی ها و غذاهای لذیذ دریایی را امتحان کنید. 

قایق های مسافرتی با قیمت مناسب در این ساحل در اختیار گردشگران قرار داده می شود. در یک سفر دریایی فراموش نشدنی، می توانید دلفین ها و بازی های گروهی آن ها را تماشا کنید. 

از دیگر تفریحات اطراف این ساحل گشت و گذار در جنگل های گوا است. این جنگل ها دارای مراتع سرسبز و بکری هستند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. 

اگر به سمت شمال ساحل گوا قدم بزنید به جزیره کاناکونا می رسید. نام این جزیره برگرفته از میمون هایی است که آن جا زندگی می کنند. برای رفتن به این جزیره باید کمی صخره نوردی کنید. البته اگر دوست داشته باشید می توانید از قایق های موجود در ساحل نیز برای رسیدن به این جزیره استفاده کنید.