گوا

این شهر یک شهر بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هند است.گوا شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه می باشد.طبیعت بکر و فوق العاده زیبای گوا با نخل های فراوان و سایر درختان گرمسیری و سواحل و مراکز تفریحی ساحلی بسیار روح نواز و لذت بخش است.اگر قصد سفر به هندوستان را دارید حتما با تور بمبئی - گوا سفر کرده و از آرامش سواحل و جذابیت های گوا لذت ببرید.
 
جاذبه های گردشگری گوا
 
بندر گوا:

بندر گوا یک منطقه ی بی نظیر و بسیار زیبایی است که دارای سواحل شنی وسیع ،زیبا ،آرام و لذت بخش می باشد.یکی از عوامل مهم جذب گردشگران از سراسر جهان به این منطقه طبیعت بسیار سبز،نخل های سواحل ،مراکز تفریحی ساحلی و امکانات مطلوب گردشگری با هزینه نسبتا کم می باشد.
 
 
کلیسای بوم ژیزوس :

این کلیسای زیبا همراه با مومیائی زاویر مقدس در منطقه گوای کهنه شهرت و جذابیت خاصی را دارا می باشد.

 

 

کلیسای مارگو (روح مقدس)

 

در سال 1564 کلیسای مارگو در وسط میدان قدیمی ساخته شده است ولی در سال 1571 تخریب شد و بعد از جند سال در سال 1645 مجدد ساخته شده است .کلیسای مارگو دارای دکوراسیونی زیبا و مدرن که شامل گچبری های شیک و کریستال های گران بهاست می باشد .

 

 

معبد ماهالاسا (خدای مونث)

 

روز یکشنبه روز مقدس معبد می باشد و مراسمی خاص در این روز برگزار می گردد. شهرت این معبد به دلیل زنگ بسیار بزرگی است که فقط در زمان شهادت شهود به صدا در می آید .بنا بر اعتقاد گروهی از مرم هندوستان این معبد در ابتدا در نپال بوده و در زمان حمله ی مغول ها به گوا منتقل شده است.