پارک ملی پریار

پارک ملی پریار در کرالای هند واقع شده که زیستگاه ببر سطلنتی بنگال، فیل های هندی و سایر جانوران وحشی جذاب است. در این پارک برای علاقه مندان به طبیعت زیبایی های خارق العاده و طبیعی بسیاری وجود دارد که می توانید همه آن ها در طول یک روز مشاهده کنید.

پریار به عنوان یکی از مهمترین پارک های ملی هند مساحتی تقریبی برابر ۹۲۵ کیلومتر مربع را شامل می شود. این منطقه بزرگ، زیستگاه بسیاری از گونه های در معرض خطر و بومی گیاهان، پستانداران، خزندگان، ماهی ها، دوزیستان و پرندگان است. این پارک در رشته کوه کارداموم  واقع شده و پیرامون آن را رودخانه ها و مناطق مختلفی احاطه کرده است.در این پارک انواع درختان آلوچه،  بلسان بنفش، صندل به همراه سایر گونه های گیاهی وجود دارد. علاوه بر این، در این پارک ملی مزارع قهوه، چای و هل نیز وجود دارد. این پارک که به پناهگاه ببر پریار نیز مشهور است محلی فوق العاده برای مشاهده ببر بنگال است. ممکن است در آن فیل های هندی، نیلگیری لانگور که نوعی میمون دم دراز با ابروهای پرپشت، خوک وحشی و بز کوهی نیلگیری هم ببینید.

پارک پریار برای افرادی که به پرندگان علاقه مند هستند فرصتی بسیار مناسب است. نوک شاخ خاکستری مالابار، طوطی پر آبی، کبوتر چوبی نیلگیری از جمله پرندگانی هستند که در این پارک زندگی می کنند.

در پارک پریار می توانید تفریحات بسیاری را انجام دهید که از جمله ی آن ها سافاری در جنگل می باشد که از بهترین تفریحات کرالا نیز به شمار می آید. این تور به شما فرصت این را می دهد تا با قبایل محلی بیشتر آشنا شوید و طعم لذیذ غذاهای محلی آن ها را بچشید.

گونه های مختلفی که در محوطه پارک پریار زندگی می کنند باعث شده که این پارک ملی جذابیت های زیادی داشته باشد. دریاچه پریار جاذبه مشهمور این پارک ملی است و حدود ۲۶ کیلومتر مربع مساحت دارد و در میان جذاب ترین دریاچه های کرالا قرار دارد. در کنار این دریاچه می توانید گونه های متفاوتی از حیات وحش را ببینید که برای نوشیدن آب به این محل رفت و آمد می کنند.

ماه های سپتامبر تا ژوئن به عنوان بهترین زمان برای بازید از این پارک در نظر گرفته می شود. فصل بارندگی های موسمی از سپتامبر تا اوایل اکتبر است که باعث سرسبزی بیشتر گونه های گیاهی این پارک می شود . از مارس تا ژوئن و بهترین زمان برای دیدن فیل های هندی، ببر بنگال و دیگر حیوانات است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر شهر توریستی سرینگر و غذاهای تند هندی و لباس های هندی با شماره های 02187170 و 02188505454 تماس حاصل فر مایید.

http://safareindia.com