هند با جمعیتی تقریبی حدود یک میلیارد،کشوریست که تنوع و تناقضات فرهنگی بسیاری دارد. از نظر فرهنگی، هند متنوع ترین کشور دنیا شناخته شده است. این تنوع در هنر، تاریخ، ادیان، و سنت ها، به صورت طبیعی درهم پیچیده اند. در هر مرتبه که از این کشور بازدید می کنید، تنوع بی حد آن شما را با جنبه های مختلفی از افسون، به خود جذب می کند. سفر به هند، یعنی گسترش پیکربندی های محتمل جامعه انسانی. سفر به هند میتواند بسیار پیچیده و پرچالش باشد، اما در عین حال، همیشه جذابیت های خود را نیز دارد.

خصوصیات هند، جنبه های مختلفی دارد و این کشور کاملاً محل تلاقی عجایب و تضادهای واقعی است. به همین دلیل، این کشور، مکانی پر از پیچیدگی است، اما به هیچ وجه راکد یا قابل پیش بینی نیست. هیچ وقت نمی توانید دقیق پیش بینی کنید که اکنون از چه محل شگفت انگیزی می خواهید دیدن کنید. این ویژگی، می تواند سبب سردرگمی شما شده، بنابراین بهتر است قبل از سفر، شروع به تحقیق کرده و علاوه بر آن، یک راهنمای سفر خوب به همراه داشته تا در راه از آن استفاده کنید. ظاهر و لباس شما همیشه بر نوع برخورد با شما، تأثیر خواهد گذاشت. چانه زدن برای قیمت همیشه نوعی سرگرمی برای گردشگران سفر هند به شمار می رود. خیلی طول نمی کشد تا نسبت به قیمت مورد توافق احساس خوبی به دست بیاورید - خیلی مواقع به یک سوم قیمت اولیه می رسید!! اگر هردو گروه از قیمت پیشنهادی، راضی باشند، در آن صورت چانه زنی متوقف می شود. خجالت آور است که یک گردشگر متمول، سر چند روپیه به چانه زدن بپردازد. در این مواقع معمولاً به جای منازعه، به رد و بدل کردن چند کنایه و شوخی اکتفا می شود.

دهلی یکی از قدیمی ترین نواحی مسکونی جهان و پایتخت کشور هندوستان است. دهلی نو در اصل منطقه‌ای شهری درون کلان‌شهر دهلی است. همچنین دهلی نو مرکز حکومت ناحیه پایتختی ملی دهلی است. دهلی با قدمتی افزون بر ۵۰۰۰ سال به همراه دمشق و بنارس از قدیمی‌نرین شهرهای جهان محسوب می‌شود. این شهر تاکنون ۱۱ بار ویران گشته و از نو ساخته شده‌است. دهلی آمیخته‌ای از مذاهب  و قوم ها و فرهنگهای مختلف است که در یک جا جمع شده و یک جامعه سنتی و مدرن را تشکیل می دهند .

 مراكز خريد مهم در دهلي عبارتند از: كنات محله، و Shopping Center هاي متعدد
مراكز خريد در بمبئي عبارتند از: خيابان كلابا، محله باندراLinking Road
 ولتاژ برق 220 ولت است.
آب لوله كشي قابل شرب نمي باشد.
   

كد تلفن دهلي 009111 و بمبئي 009122 مي باشد.
مراكز ديدني شهر دهلي عبارتند از: طاق نصرت، راج پات، ساختمان مجلس، قلعه سرخ
مراكز ديدني شهر بمبئي عبارتند از : موزه گاندي، رختشورخانه، دروازه هند، باغهاي معلق

 جهت کسب اطلاعات بیشتر شگفتی های طبیعت هند و سوالات متداول ویزای هند و بزرگترين مسجد جهان در هند با شماره های 02187170 و 02188505454 تماس حاصل فرمایید.

http://safareindia.com