مسجد مکه حیدرآباد هندوستان

مسجد مکه در حیدرآباد هند بزرگترین و دیدنی ترین مسجد این شهر می باشد که به عنوان یکی از بزرگترین مساجد در سراسر هند شناخته شده است. این باور وجود دارد که موی حضرت محمد (ص) در این مسجد نگهداری می شود و به احتمال زیاد مهمترین دلیل تقدس و پر اهمیت بودن این مسجد نیز همین است. تمام آجرهایی که برای ساخت این مسجد به کار رفته است، از شهر مقدس مکه در عربستان صعودی آورده شده اند و عامل اصلی نامگذاری این مسجد به مسجد مکه همین است.

این مسجد باستانی که در شهر حیدرآباد هند واقع شده است، می تواند ظرفیتی حدود ۱۰۰۰۰ نمازگزار را در خود جای دهد. دیوارهای مسجد مکه همگی از جنس گرانیت هستند، همچنین آیه های قرآن به زیبایی روی ستون ها  طاق های مسجد مکه نوشته شده اند و همین دلیل باعث تمایز بیش از اندازه ی آن با سایر مساجد دیگر شده است.

این سازه تماما از گرانیت ساخته شده و آجرهای آن از مکه آورده شده اند و در آن دوران از ۸۰۰۰ کارگر برای ساخت آن کمک گرفته شده بوده است.در ورودی این مسجد با یک حوض بزرگ آب و ۲ صندلی ینگی مواجه می شوید و یک افسانه جالب درباره ی این صندلی ها وجود دارد که اگر شخصی روی آنها یکبار بنشیند، مطمئنا دوباره روی آن خواهد نشست. این مسجد دارای یک هال بزرگ به ارتفاع ۷۵ فیت و ۱۸۰ فیت طول و ۲۲۰ فیت عرض است.

مسجد مکه در حیدرآباد، بسیار آرامش بخش است و برای تمدد اعصاب محیطی عالی است. به این مکان مقدس بروید و در سکوت تنهایی کمی از محیط آنجا آرامش بگیرید. همچنین می توانید معماری مسجد مکه را از نزیک ببنید و با سبک معماری تاریخی آن بیشتر آشنا شوید.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر رمانتیک ترین اماکن هند و تور گوا در مرداد ماه و غذاهای تند هندی با شماره های 02187170 و 02188505454 تماس حاصل فرمایید.

http://safareindia.com