غذاهای تند هندی

در هر منطقه هند که باشید می توانید غذاهای خوشمزه و لذیذی بخورید که فقط مختص همان منطقه است. تمامی غذاهای هندی غنی از ادویه هستند و در آن ها از سبزی های تازه استفاده می شود. با این وجود که غذاهای گوشتی نیز در هند تهیه می شود اما به دلایل مذهبی بیشتر تمرکز بر روی غذاهای گیاهی می باشد. از جمله غذاهای تند هندی می توان به

دوسا

دوسا غذایی بسیار بزرگ است که برای سرو کردنش باید حتما آن را در سینی های بزرگ قرار داد. پس هر وقت در هند دیدید که غذا در بشقاب های بزرگ سرو شده به احتمال زیاد آن غذا دوسا است! این غذا نوعی پنکیک بسیار نازک است که از برنج و یا آرد لوبیای هندی درست می شود و با سس و چاشنی خورده می شود. دوسا بیشتر در جنوب هند پخته می شود و محبوب ترین آن «ماسالا دوسا» است.

سامبار

سامبار ازجمله غذاهای محبوب جنوب هند می باشد که در واقع نوعی خورشت سبزیجات است که از تمبر هندی درست شده و مزه ی ترش و لذیذی را دارا می باشد. از سبزیجات معمولی که در این غذا استفاده می شود بامیه، هویج، گوجه، کدو تنبل و ترب است. در نواحی ساحلی هند که درخت ناگیل بیشتری دارد سامبار نارگیل بیشتر درست می شود.  

داهی وادا

داهی وادا از اسنک های محبوب در شمال هند است. در این غذا خمیرهای توپی که شامل عدس هست را درون روغن سرخ می کنند و روی آن را با ماستی شیرین می پوشانند. این غذا را بسته به اینکه در کدام ناحیه هند و در چه فصلی باشد با آناناس، دانه های انار، زنجبیل و … تزئین می کنند. معمولا این غذا هر چه بیشتر در ماست خوابانده شده باشد لذیذتر است.

کوفته

کوفته در نقاط مختلف آسیا و خاورمیانه درست می شود.  مواد اصلی این غذا گوشت چرخ است و موادی که به گوشت اضافه می شود با توجه به هر منطقه متفاوت است. در هند اغلب ترجیح می دهند که برای درست کردن کوفته به هیچ وجه از گوشت استفاده نکنند و به جای آن از گوجه و یا گاهی موز را استفاده می شود. این غذا به همراه یک سس تند و یا برنج و نان خورده می شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر شهر توریستی سرینگر و سوالات متداول ویزای هند و اجاره اتومبیل با راننده در هندوستان با شماره تماس های 02187170 و 02188505454 تماس حاصل فرمایید.

http://safareindia.com