یکی از شهرهای زیبای  هند، سرینگر است که در هیمالیای غربی در ایالت جامو و کشمیر واقع شده است.این شهر با کوه های سرسبز پوشانده شده و مناظری رویایی را پیش رویتان جلوه می کند. 

یکی از بی نظیرترین جاذبه های سرینگر، دریاچه دال است، دریاچه ای که بر رویش خانه های قایقی رنگارنگ جلوه می کند و می توانید در طول روز از خنکی دریاچه لذت ببرید. در شرق این دریاچه باغ های معروف با درختان کهنسال و سربه فلک کشیده، در نزدیکی قلعه و مساجد چوبی تاریخی فضایی متفاوت از شلوغی وهیاهوی مرکز شهر را به وجود آورده است. در تابستان ها آب و هوای ملایم و غذاهای لذیذ علاوه بر توریست ها مردم بومی و محلی هند را نیز به این شهر می کشاند. گاها تنش های اجتماعی سرینگر را درگیر می کند و کمی آرامش شهر را برهم می زند بنابراین توصیه می شود قبل از سفر به این شهر وضعیت اجتماعی آن را چک کنید.

از معروف ترین جاذبه های این شهر توریستی می توان به دریاچه دال(جواهر سرینگر) ، مسجد شاه همدان، مسجد جامع، باغ نشاط، خانه های قایقی و ... اشاره کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر سوالات متداول ویزای هند و هتل رویال گاردن بمبئی و اجاره اتومبیل با راننده در هندوستان با شماره های 02187170 و 02188505454 تماس حاصل فرمایید.

http://safareindia.com