شگفتی های طبیعت هند
هند به دلیل وسعت زیاد بدون تردید یکی از متنوع ترین طبیعت های دنیا را داراست. این تنوع جوابگوی همه نوع سلیقه خواهد بود.شما چه آب و هوایی را دوست دارید؟سرد در کوههای پوشیده از برف هیمالیا یا گرم در بیابان های هند؟!اگر از کشوری می آیید که هوای گرم و خشک دارد و مایل هستید که انرژی از دست رفته خود را با نسیم خنک و یا حتی هوای سرد، جبران کنید؛ به شما پیشنهاد می کنیم به منطقه کشمیر سفر کنید. شما در کشمیر سردترین نقطه را تجربه خواهید نمود، جایی که مرتفع ترین آبشار جهان یعنی چراپونجی واقع شده است.

 

آبشار چراپونجی : این آبشار عظیم و باشکوه در کشوری پهناوری قرار دارد که خشک ترین منطقه کره زمین یعنی بیابان تیهار هم در آن واقع شده است.

بیابان تیهار : بیش از نیمی از مرزهای کشور هند به سواحل زیبا منتهی می گردد. در شمال این کشور رشته کوه های هیمالیا، مرتفع ترین کوه دنیا، قرار داشته و وجود بیابان خشکی چون تیهار از شگفتی های طبیعت هند به شمار می رود.

رشته کوه های هیمالیا : در راه سفر به سمت کوه های هیمالیا حتما از پل بایلی دیدن کنید. پل بایلی مرتفع ترین پل دنیاست و در دره لاداخ  بین رودخان های دراس و سورو در کوه های هیمالیا قرار دارد. این پل توسط ارتش هندوستان در سال 1982 ساخته شد.

safareindia.com