کاخ زیبای میسور در هند
میسور در هند معمولا به عنوان شهر کاخ ها توصیف می شود ، که دارای تعداد زیادی کاخ تاریخی می باشد که کاخ میسور معروف ترین آنهاست.شهر تاریخی میسور در جنوب کشور هفتادو دو ملت هندوستان قرار دارد، شهر تاریخی میسور از قدیم الایام اهمیتی اقتصادی و سیاسی داشته و از زمان مقاومت یکی از حاکمان این شهر در مقابل استعمار اهمیتی ویژه پیدا کرده است.

یکی از اماکن تاریخی و دیدنی هندوستان، کاخ میسور است. کاخ میسور اقامتگاه رسمی خانواده سلطنتی میسور و محل برگزاری میهمانی های دربار بوده است. کاخ میسور در سال 1897 پس از این که کاخ قدیمی در جریان یک آتش سوزی در عروسی نابود شد بنا گردید و ساخت و ساز آن در سال 1912 کامل و در سال 1940 گسترده تر شد. در حال حاضر کاخ میسور بعد از تاج محل یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری هند است به طوری که سالانه 2.7 میلیون بازدید کننده دارد.
شهر میسور به شهر کاخ ها شهرت دارد .چند نکته ی جالب در مورد بازدید کردن از کاخ میسور وجود دارد و آن این که اگر چه گردشگران قادر به بازدید از کاخ میسور هستند اما حق عکس برداری در داخل قصر را ندارند و برای ورود به کاخ باید کفش های خود را در بیاورند. در طول جشنواره داسارا در ماه های سپتامبر و اکتبر ، کاخ میسور با بیش از 10،000 لامپ روشن می شود و یک چشم انداز باشکوه را ارائه می دهد.
در جشنواره داسارا ، کاخ میسور با بیش از 10،000 لامپ روشن می گردد . این کاخ بعد از تاج محل یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری هند است . شایان ذکر است که بازیدکنندگان قصر میسور اجازه عکسبرداری از داخل قصر را ندارند .

safareindia.com