Back to Top

بزرگترین معبد هندوها در جهان

بزرگترین معبد هندوها در جهان

معبد آکشاردام یا آکشاردهام در دهلی معبدی هندویی است که بسیاری از سنت های مردم هند، فرهنگ آیین هندو ، روحانیت و معماری هندی را به نمایش می گذارد. این معبد که عنوان بزرگ ترین معبد هندوها در جهان را نیز به خود اختصاص داده به دست ماهاراج پراموخ سووآمی ساخته شد که 3000 نفر از پیروانش به همراهی 7000 صنعتگر توانستند ساخت آن را به پایان برسانند. معبد آکشاردام که حدود 70% از گردشگران دهلی را به خود جذب می کند، بطور رسمی در 6 نوامبر سال 2005 افتتاح گردید.

ادامه مطلب: بزرگترین معبد هندوها در جهان

هند ارزان ترین مقصد گردشگری


هند ارزان ترین مقصد گردشگری
نتایج مطالعه جدید در خصوص قیمت تورهای جهانی نشان می دهد که پاکستان و نپال پس از هند، در رتبه های بعدی ارزان ترین کشورهای توریستی قرار دارند.براساس این تحقیق، لباس و اقلام روزمره مانند خمیردندان نسبت به درآمد افراد در شهرهای بزرگ هند مانند دهلی نو، بمبئی و بنگلور، قیمت پایینی دارند و زندگی در این کشور در مقایسه با سایرنقاط دنیا بسیار ارزان‌تر است.

ادامه مطلب: هند ارزان ترین مقصد گردشگری

درباره کلکته

کلکته هندوستان 

این شهر معروف از سال 1772 تا 1911 کلکته پایتخت هند بود و پس از آن مرکزیت حکومت به دهلی نو انتقال یافت.از سال 2001 نام این شهر را به «کولکاتا» برگرداندند تا به تلفظ بنگالی آن نزدیک تر باشد ولی همچنان در نوشته های فارسی مانند برخی دیگر از زبان ها همان صورت قدیمی به کار می رود.کلکته امروزه به عنوان شهر پر جنب وجوش هند شناخته می شود، شهری عظیم با خیابان های تو در تو، رستوران ها، زندگی شبانه و دیدنی هایی فریبنده که فرهنگ هند را به خوبی معرفی می کند.

ادامه مطلب: درباره کلکته

كابون پارك بنگلور

كابون پارك بنگلور
بنگلور مرکز استان کارناتاکا و شهری در کشور پهناور هند است . این شهر یکی از شهرهای بزرگ کشور هند محسوب می شود که 741 کیلومتر مربع مساحت دارد و بیش از شش میلیون نفر جمعیت دارد . آب و هوای مساعد، امنیت اجتماعی بالا، دانشگاه هاي دیرپا و ممتاز و امکانات زیر بنایی درجه یک در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی كه تعداد زیاد دانشجویان خارجی را به خود جذب نموده است از خصوصیات بارز این شهر است.

ادامه مطلب: كابون پارك بنگلور

بزرگترين مسجد جهان در هند

بزرگترين مسجد جهان در هند 
مسجد جامع دهلي يا مسجد جهان نما از مهمترين مساجد هندوستان و از عظیم ترین و زيباترين مساجد جهان اسلام به شمار می رود كه در دهلي پايتخت هند قرار دارد. اين مسجد از نوادر روزگار است و با سه سنگ ساخته شده و داراي دو منار و سه گنبد مرمرين می باشد.

ادامه مطلب: بزرگترين مسجد جهان در هند

صفحه1 از15